acélbetétes munkavédelmi cipő
A munka mindig szerves része volt és lesz életünknek, és arra törekszünk, hogy biztonságban végezhessük azt. Emiatt vált elengedhetetlenné a munkavédelem, amiben a munkavédelmi cipőknek kiemelt szerep jut. Mégis hogyan változtak a munkavédelmi cipők az idővel? Ebben a cikkben bepillantást nyerhettek a munkavédelmi cipők fejlődésébe.
A TALAN munkavédelmi cipők a Grandis Kft. kínálatában egyre nagyobb súllyal jelennek meg, most pedig újabb, sokoldalú termék érkezett a veszprémi bemutatóterembe és a webshopba. Ennek apropóján Csizmazia Krisztiánt, a Grandis Kft. tulajdonosát és ügyvezetőjét kérdeztük a TALAN munkavédelmi cipőkkel kapcsolatban.
Gyakori, hogy olyan munkaköröknél, ahol leeső tárgyak veszélye áll fent munkavédelmi lábbeli, azon belül is orrmerevítővel ellátott biztonsági lábbeli viselését írja elő a szabályozás vagy a munkáltató. Az ilyen cipőket SB; S1; S2 és S3 jelöli. Előírás szerint ezeknek 200 J erejű ütés, illetve 15 kN nyomás elleni védelmet kell biztosítaniuk. Régebben acélbetétes cipőket gyártottak erre a célra, de ma már többféle anyagból készülhet lábujjvédelmet biztosító orrmerevítő, amit kaplinak is szokás nevezni. A kapli anyaga lehet az acél mellett alumínium, karbon, kompozit vagy polikarbonát is. Mindegyik kielégíti a szabvány előírásait. Melyikről mit érdemes tudni?
Az acélbetétes munkavédelmi cipőkről sokan azt hiszik, hogy csak egy félék lehetnek, így egyből valamilyen ormótlan, egyszerű kialakítású, fekete lábbelire gondolnak, melyről messziről is látszik, hogy nem utcai, hanem munkás cipő.