4 tipp, amelyek segítségével megszabadulhatsz a lábszagtól
Nem sok kellemetlenebb dolog van annál, mint amikor az ember hosszú munkaórákat követően hazaér, leveszi a cipőjét és végre megpihenhetne egy kicsit, viszont a zoknik és a lábak olyan szagot árasztanak, hogy senki nem marad szívesen melletted néhány méteres körön belül. Ez már csak azért is zavaró tud lenni, mert senki nem tehet róla, ha izzadásra hajlamos, a munkaköre viszont megkívánja az egész napos zárt lábbeli viselését. A jó hír az, hogy van megoldás a problémára. Összegyűjtöttünk néhány tippet, amelyek segítségével te is megszabadulhatsz a lábszagtól.
1. A minőségi anyagok aranyat érnek
Ez igaz a cipő és a zokni esetében egyaránt. Egyrészt alapvetően is nagyon lényeges, hogy minőségi lábbelit viseljen az ember, hiszen a strapabírás, a kényelem és a komfort mind ennek a függvénye. Viszont ezzel együtt a lábszag ellen is nagyon sokat lehet tenni, egyáltalán nem mindegy ugyanis, hogy milyen anyagok ölelik körbe a lábfejedet órákon keresztül. A műanyag, nem megfelelő betéttel és béléssel ellátott cipők bizony csak fokozzák a kellemetlenséget. Vagyis ezzel már önmagában nagyon sokat tehetsz a lábszag csökkentéséért.
Ha pedig éppen pihenő napod van, akkor érdemes másik lábbelit választanod aznapra, ugyanis ha hetente egy-két alkalommal hagyod pihenni és szellőzni a munkás cipődet, érezni fogod a különbséget amikor újra bele kell bújnod munkába indulás előtt. Másrészt a zokni szempontjából is ajánlott figyelembe venni a minőséget, ugyanis a műszálas típusok ugyanis fokozzák az izzadást és a szagok kialakulását is, ellentétben a pamut zoknikkal.
2. Használj lábhintőport!
Néhány perc az egész minden indulás előtt, mégis nagyon sokat tud segíteni a lábhintőpor használata a kellemetlen szagok esetén. Ugyanis ha a probléma oka egyszerűen csak az, hogy könnyedén megizzad a lábad, akkor ennek segítségével máris megszüntethető a kellemetlenség. Érdemes külön figyelmet fordítani a hintőporozás során a lábujjak közötti területekre. Ha pedig olyan cipőt választasz, amelyben cserélhető a talpbetét, érdemes azt minél gyakrabban kimosni. Így nyoma sem marad az izzadás okozta gondoknak.
3. Bevált házi praktikák
Bár a különböző házi praktikákkal tele a padlás, van néhány olyan, amelyek valóban működnek, ha a lábszag eltüntetéséről van szó. A jó öreg szódabikarbóna például nem maradhat ki ebből a felsorolásból, amely többek között e téren is hatásosan bevethető, ha éjszakára a szóban forgó lábbelibe szórod. Ha pedig vízben oldod fel és a lábadat is beleáztatod, az normalizálja az izzadság pH-értékét, és a bőrön élősködő baktériumok számát is csökkenti, amivel szintén hatalmas lépést tettél előre a lábszagtól való megszabadulás felé. Hasonló a helyzet a só esetében is, amely szintén hatékony lehet, ha néhány órára a cipőben hagysz belőle egy-két kávéskanálnyi mennyiséget.
Arra is létezik otthoni trükk, ha esetleg gombás eredetű fertőzés okozza a problémát, hiszen ebben az esetben nem csak a lábakat szükséged kezelni, de a cipőt magát is fertőtleníteni kell annak érdekében, hogy a kellemetlenségek ne térhessenek vissza. Ha néhány vattapamacsot formalinnal vagy teafa olajjal, behelyezed a cipőidbe éjszakára és az egészet nejlonzacskóba csavarod, máris eleget tettél mindennek, majd néhány nap szellőzés után újra bátran viselheted a munkáscipődet.
4. Egyszerűen dobd be a fagyasztóba!
Ha úgy érzed, semmi sem használ és nem vagy hajlandó kipróbálni több praktikát, akkor a számodra is van egy működő megoldás. A bezacskózott, megtisztított cipőidet egyszerűen pakold bele egy éjszakára a fagyasztóba! A kellemetlen szagokat okozó baktériumok ezt a hőfokot ugyanis nem bírják és elpusztulnak.
Valójában a megoldások és házi praktikák tárháza végtelen, ha lábszagról van szó, ráadásul a gyakorlat azt mutatja, hogy mindenki számára más típusú megoldás jön be hosszú távon. Ami bizonyos, hogy ha lábszaggal küzdesz és eleged van abból, hogy egy hosszú munkanap után hazaérve a küszöbön kívül kell hagynod a cipőidet itt az ideje megtalálni a megoldást.
Amennyiben tetszett a cikk nyomj egy Like-ot